İç Mimariyi Karantinaya Uyarlamak

İç mimari, bir evin veya ortak yaşam alanlarının yaşam şartlarına en ideal hâle getirilmesidir. Özeti budur aslında, yoksa iç mimarinin genel tanımını ve içeriğini dün de bu satırlarda paylaşmıştım.

Gün itibarıyla koronavirüs nedeniyle pek çok kamusal düzende değişimler yaşandı. Okullar bir aya yakın süre tatil, maçlar seyircisiz, vesaire vesaire… Tabii, dünya geneline kıyasla böyle bir kararı daha ilk vakada veren ülkemiz büyük bir sınavla karşı karşıyadır. Ben de iç mimar Ümit Arıkan olarak devletinin yanında, milletinin arkasındayım. Bu yüzden iç mimaride karantina modasını geliştirmek adına ufak bir tavsiyem olacak…

Eğer ilerleyen dönemde şirketler de uzaktan çalışmaya yeşil ışık yakarsa ve insanlar evlerinde mecburen daha çok zaman geçirirse… Birtakım aksaklıklar yaşanması normal olacak. Çünkü şimdiye kadar sabah sekiz akşam beş çalışanlar bile evlerinde çok fazla zaman geçirememişti. Günlük hayatın işleyişinde ihtiyaçları karşılamayan yönler ortaya çıkacak. Evin aksayan yanları belirecek.

Bu yanları iyi tespit edip önlemlerinizi doğru alırsanız, evinizi iç mimari açısından bir “yuva” haline getirirsiniz. Demedi demeyin!