Evinize Stil Katın #7

Stil tarzı belirleme odaklı yazı dizimizin yedinci ve son yazısına geldik! İç mimaride Ümit Arıkan farkıyla evinizin stiline stil katacağınız tüm ipuçlarını bu etiketle paylaşmıştım, artık bu yazı dizisini sonlandırmanın zamanıdır.

Ancak üzülmeyin! Önümüzdeki dönemde çok daha farklı yazı dizileriyle karşınızda olacağım!

Gelelim, yedinci haftanın stil tavsiyesine! Evinize stil katabileceğiniz tavsiyelerin yedincisi için hazırsanız ben de sizinle paylaşmaya hazırım.

Stilde yedinci kural, azın çokluğu ilkesine dayanıyor. Bu da ne demek? Aksesuarlara özen gösteriyoruz demek. Aksesuarlar göz alıcı olmalı demek. Yanisi şu…

Aksesuarlarınızı özen ile ayrıştırarak, evinizde hakim kıldığınız tarzın dışına çıkanları ayırmanız gerekiyor. Demode çerçeve ve eskimiş kuru çiçek aranjmanlarına daha çok ihtiyacınız olmayacak. En az bir adet uzun boylu, capcanlı ve yemyeşil bir bitkiniz olmalı…

Evinizi özdeşleştireceğiniz bir de kokunuz olmalı. Eve girdiğinizde sizi ferahlığa kavuşturacak güzel bir kokuyu mum, oda spreyi, tütsüler ve halı tozları gibi seçenekler arasından seçerek evinizin stiline son ve belki de en önemli dokunuşunuzu yapabilirsiniz!