Cafe Tasarımı İçin Önemli İpucu

Son yıllarda girişimciliğini kafe işletmelerinden yana kullananların sayısı hayli artış gösterdi. Bizim evin sokağında bile üç ayda bir tane kafe açılıyor vallahi! Ancak işler çoğu zaman umulduğu kadar iyi gitmiyor… Bunun sebeplerinden birisi, her şeyi göz önünde bulundurmayan işletmeciler olsa gerek…

Her şeyi derken, sadece adisyonu şunu bunu kast etmiyorum! Mekanın iç tasarımını dahi dert edinmek gerekiyor aslında bu tarz işlerde… Kafe açarken, profesyonel olarak yardım almanız en iyisi olur. Sonuçta bir bilene danışmadan, bu işler olmuyor… Az çok farkındasınızdır! İç mimarlık tecrübelerimden hareketle sizler için kafe tasarımında en önemli ipucunu paylaşmak istiyorum!

Mağaza düzeni, iç tasarımda en önemli bileşendir! Mağazanızın düzenleniş tarzı, personelinizin verimli çalışmasından; gelen misafirlerinizin rahatlığına kadar her şeyi belirleyecek. Baristanız, ona ayrılan alanda metodik açıdan başarılı olabilir mi? Personel, gerekli takdirde nakit paraya karşı tarafa hızlı biçimde uzanabilir mi? Müşteriniz, kafeye girdiği andan itibaren sipariş sürecine hakim olabilir mi?

Hepsini göz önünde bulundurup, profesyonel bir yaklaşım sergilemek en doğrusu olacak!