Mutfağı Yerleştir, Mutfağa Yerleş

Günümüzde pek çok insan hayatının büyük kısmını mutfakta geçiriyor. Gündelik uğraşları, misafir sohbetlerini, gün içindeki vakit geçirme sekanslarını hep mutfakta geçiriyoruz. Siz de eğer bunu tercih edenlerdenseniz, bu yazım sizin için ideal bazı püf noktalarını içerecek.

İlk olarak mutfakta, öte beri çekmecesi gibi kullanılan ve başta abur cubur vesaire saklanan çekmeceler illâ ki vardır. Bu çekmecelerden birisini veya çekmecenin yarısını gündelik eşyalarınıza dönük ihtiyaçlarınız (bilgisayarınızın şarj kablosu, harici bellek, yedek kitap vesaire) için ayırın. Emin olun çok ciddi faydasını göreceksiniz.

İkinci önerim, mutfaktaki eşyaların tasarımlarını gündelik hareketliliğe uygun belirleyin. Yani şık tasarım çok güzeldir ama kullanışlı değilse ne gerek var? Tasarımda öncelik, işlevsellik olursa o zaman tam isabet bir seçim yapabilmişsiniz demektir.

Üçüncü ve son önerim ise şudur ki; her daim sıcak su, taze çekilmiş kahve ve nefis atıştırmalıkları eksik etmeyin mutfağınızdan. Çat kapı bir misafirin ne zaman geleceği belli olmaz.

Esenlikler dilerim!